112 Ambulans Sürüş Teknikleri

112 Ambulans Sürüş Teknikleri

112 Ambulans Sürüş Teknikleri geçiş üstünlüğüne sahip olan araçların maruz kalabilecekleri riskleri ve nasıl absorbe edileceğini uygulamalı olarak iş güvenliği kapsamında katılımcılara aktarılan mesleki sürüş eğitimidir. Yolcu taşımacılığı faaliyetinde bulunan yani ticari olarak aracında şoför dışında yük dışında yolcusu bulunan herkesin aslında alması zorunlu olan SRC 1 Belgesi, SRC 2 Belgesi, Psikoteknik Belgelerinde de sizlere yardımcı olabiliyoruz. Tüm belgelerinizin bizlerden alabilir, mesleğinizde her hangi bir problem yaşamadan tüm sertifikalar ile başlayabilir ve devam edebilirsiniz.

112 Ambulans Sürüş Teknikleri Amacı

112 Ambulans Sürüş Eğitiminin amacı; görev sırasında insanların can ve mal güvenliğini tehlikeye sokmamak şartıyla trafik kısıtlama ve yasaklarına bağlı olmadan yapılan sürüşün kaza senaryoları yapılarak katılımcıya aktarılması.

112 Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitim Süresi

  • 1 gün
  • 1 saat teorik, 4 saat uygulamalı pist eğitimi

Toplam; 5 saattir.

112 Ambulans Sürüş eğitim süresi, eğitimi alacak kişi sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Şuan da yazacağımız eğitim süresi 10 kişilik bir sınıf için geçerlidir. Sınıf mevcud sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

1 günlük eğitimler için belirlenen eğitim saatleri; randevu saatinde başlar ve 5 saatlik süre içerisinde 1 gün olacak şekilde sonlandırılır.

  • 1 saat teorik eğitim,
  • 4 saat uygulamalı pist eğitimi,

olamak üzere toplamda 5 saat eğitim verilir.

112 Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitim İşleyişi

  • 112 Ambulans Sürüş Teorik (1 Saat); Teorik eğitimde eğitimi verecek olan eğitmen sınıf ile tanışır, katılımcıların sürüş durumlarına göre seviye belirleme analizi ve sürüş ihtiyaçlarını belirler. Türkiye’deki genel trafik durumu, işleyişi konuşulduktan sonra araç içi aktif ve pasif güvenlik sistemlerinden bahsedilir. Lastik basınçlarının kontrolü ve lastik ömürleri detaylı bir şekilde işlenir. Defansif sürüş ile ilgili Dünya genelinde olması gereken görseller ve gerçek kaza görüntüleri ile eğitim aşılanır. Projeksiyon destekli görsel materyaller, alkol gözlüğüemniyet kemeri simülasyonu uygulanarak öfke kontrolü ve yorgunlukla mücadele teknikleri katılımcılara anlatılır. Geçiş üstünlüğüne sahip olan araçların acil sürüş tekniklerikapsamında karşılaşabilecekleri kaza senaryoları katılımcılara aktarılır.
  • 112 Ambulans Sürüş PİST (4 Saat)Skidvan aparatı ile önden ve arkadan savrulmadar sokak ve kalabalık bölgelerde araç kullanmakşaşırtmalı slalomslalompanik frenengel kaç, farklı zeminlerde araç kullanmak parkurların kaza senaryoları yapılarak katılımcıya aktarılır.

112 Ambulans Sürüş Teknikleri Belgesi/Sertifikası

112 Ambulans, Sürüş Akademisi A.Ş. eğitim kompleksi içerisinde bu eğitimler için ayrılmış asfalt, stabilize toprak alan ve OFF-Road toprak alan pist alanlarında uygulanmaktadır. Uluslararası kurumlar tarafından sertifikalandırılmış ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış eğitim müfredat ve mevzuatı uygulanır.

Eğitim veren tüm eğitmenler TOSFED ve Uluslararası lisanslara sahiptir.

Tüm eğitimler sonunda katılımcılara katılım belgesi verilmektedir. (Tüm katılımcılara Defansif ve İleri Sürüş Teknikleri (AST) sertifikası verilir.) Kullanılan araçlar geçiş üstünlüğüne sahip olan (ambulans) boyutlarına uygun özel aparatlı araçlardır.