Anti-Terör Sürüş Teknikleri

Anti-Terör Sürüş Teknikleri

Anti-terör sürüş teknikleri, teröre maruz kalabilecek makam ve özel araçları kullanan personele bu durumlarda yapabilecekleri barikat yarma ve engelden kaçma teknik ve taktiklerini uygulamalı olarak gösteren bir eğitimdir.

Eğitimin Amacı

Amacı; ağır risk taşıyan ortamlardan aracı çıkartmak, taşınan yolcu ve yükün zarar görmeden tehlikeli bölgeden risksiz bir şekilde uzaklaşmasını sağlamak için yapılan bir eğitimdir.

Eğitim Süresi

  • 1 gün
  • 2 saat teorik, 4 saat uygulamalı pist eğitimi

Toplam; 6 saattir.

Anti-Terör Sürüş Teknikleri eğitim süresi, eğitimi alacak kişi sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Şuan da yazacağımız eğitim süresi 10 kişilik bir sınıf için geçerlidir. Sınıf mevcud sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

1 günlük eğitimler için belirlenen eğitim saatleri; randevu saatinde başlar ve 6 saatlik süre içerisinde 1 gün olacak şekilde sonlandırılır.

  • 2 saat teorik eğitim,
  • 4 saat uygulamalı pist eğitimi,

olamak üzere toplamda 6 saat eğitim verilir.

Eğitim İşleyişi

Teorik (2 Saat); Teorik eğitimde eğitimi verecek olan eğitmen sınıf ile tanışır, anti-terör sürüş teknikleri eğitimi, defansif sürüş, güvenli sürüş ve ileri sürüş eğitimlerini de kapsadığından bu eğitimlerin dünya standartlarında ki görsel ve uygulamalı eğitim olarak verilmektedir. Tercihe bağlı olarak katılımcı aracı ile (zırhlı araç hariç) yada şirketimiz araçlarıyla parkurlar tamamlanabilir.

PİST (3 Saat)Psikomotor Değerlendirme TestiGüvenli ve Defansif Sürüş Teknikleriİleri Sürüş TeknikleriAnti-Terör Sürüş TeknikleriVIP sürüş TeknikleriProfesyonel Sürüş Teknikleri şeklinde 6 bölüm halinde tamamlanmaktadır.

Profesyonel sürüş teknikleri eğitim programında, Güvenli ve defansif sürüş eğitimi haricindeki diğer eğitim parkurlarında katılımcının kendi otomobili kullanılmaktadır. Özel olarak gerçekleştirilecek zırhlı araç sürücülerine yönelik programda, bu araçları kullanan sürücülere karşılaşacakları riskleri ve kontrol kayıplarını nasıl absorbe edecekleri uygulama parkurlarında özel aparatlı zırhlı araçlarla verilmektedir.

Jturnj dönüşü olarak bilinen aracın geri giderken aniden aracın yönünün değiştirildiği taktiktir.

Uturnileri doğru giden bir aracın 180 derece yönünü değiştirdiği bir savunma taktiğidir.

Dar sokak ve kalabalık bölgelerde araç kullanma

Eğitimin Belgesi/Sertifikası

Sürüş Akademisi A.Ş. eğitim kompleksi içerisinde bu eğitimler için ayrılmış asfalt, stabilize toprak alan ve OFF-Road toprak alan pist alanlarında uygulanmaktadır. Uluslararası kurumlar tarafından sertifikalandırılmış ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış eğitim müfredat ve mevzuatı uygulanır.

Eğitim veren tüm eğitmenler TOSFED ve Uluslararası lisanslara sahiptir.

Tüm eğitimler sonunda katılımcılara katılım belgesi verilmektedir. Tüm katılımcılara Anti-Terör Sürüş Teknikleri sertifikası verilir. Parkurların bir bölümü katılımcının aktif kullandığı araç ile yapılır.