Dinamik Sürüş Teknikleri Eğitimi

Dinamik Sürüş Teknikleri Eğitimi

Dinamik Sürüş Teknikleri Eğitim Programısürüş geliştirme programlarının yoğunlaşmış şekilde sürücünün yol ve trafik şartlarına , hava şartlarına uygun araç kullanmasını hedefleyen, kazaları önceden fark etme ve önlem alma ve tekniklerini içeren bir programdır.

Eğitim Amacı

Dinamik sürüş teknikleri eğitimi amacı; Farzetki stratejisini kullanarak olabilecek kaza senaryolarına göre tedbirli araç kullanmayı, görme ve görülmeyi etkin hale getirecek bütün metodların sürücüde davranış haline gelmesini sağlamak, sürücünün yolda risk analizlerini yapmasını sağlamayı, öfke kontrolünü ve yorgunlukla mücadele tekniklerinin hayata geçirilmesini hedefler.

Eğitim Süresi

  • 1 gün
  • 1 saat teorik, 3 saat uygulamalı akan trafik eğitimi

Toplam; 4 saattir.

Dinamik Sürüş Teknikleri eğitim süresi, eğitimi alacak kişi sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Şuan da yazacağımız eğitim süresi 10 kişilik bir sınıf için geçerlidir. Sınıf mevcud sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

1 günlük eğitimler için belirlenen eğitim saatleri; randevu saatinde başlar ve 4 saatlik süre içerisinde 1 gün olacak şekilde sonlandırılır.

  • 1 saat teorik eğitim,
  • 3 saat uygulamalı akan trafik eğitimi,

olamak üzere toplamda 4 saat eğitim verilir.

Eğitim İşleyişi

Dinamik Sürüş Eğitimi Teorik Dersi (1 Saat); Teorik eğitimde eğitimi verecek olan eğitmen sınıf ile tanışır, katılımcıların sürüş durumlarına göre seviye belirleme analizi ve sürüş ihtiyaçlarını belirler. Türkiye’deki genel trafik durumu, işleyişi konuşulduktan sonra araç içi aktif ve pasif güvenlik sistemlerinden bahsedilir. Lastik basınçlarının kontrolü ve lastik ömürleri detaylı bir şekilde işlenir. Defansif sürüş ile ilgili Dünya genelinde olması gereken görseller ve gerçek kaza görüntüleri ile eğitim verilir.

Dinamik Sürüş Eğitimi Uygulamalı Akan Trafik Dersi (3 Saat); Alanında uzman ileri sürüş teknikleri eğitmenimiz sürücüyü gözlemleyerek sürücünün yapmış olduğu hataları düzelterek öğretir. Akan trafikte uzman eğitmenimiz eşliğinde belirli güzergahlar üzerinde dinamik sürüş teknikleri ilkelerine bağlı kalınarak araç kullanması sağlanır. Yaşayarak ve örnekler gösterilerek katılımcıya aktarılır.

Eğitim Belgesi/Sertifikası

Dinamik Sürüş Eğitim programı, Sürüş Akademisi A.Ş. eğitim kompleksi içerisinde bu eğitimler için ayrılmış asfalt, stabilize toprak alan ve OFF-Road toprak alan pist alanlarında uygulanmaktadır. Uluslararası kurumlar tarafından sertifikalandırılmış ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış eğitim müfredat ve mevzuatı uygulanır.

Eğitim veren tüm eğitmenler TOSFED ve Uluslararası lisanslara sahiptir.

Tüm eğitimler sonunda katılımcılara katılım belgesi verilmektedir. (Güvenli ve Emniyetli Sürüş Teknikleri Sertifikası)