Gece Sürüş Teknikleri

Gece Sürüş Teknikleri

Gece sürüş teknikleri, uzun yol yapan sürücülerin maruz kalabilecekleri gün batımı sonrası araç kullanırken başlarına gelebilecek riskli durumları öğreten bir eğitimdir.

Eğitimin Amacı

Amacıyeterince aydınlatılmamış yol bölümlerinde ve geceleyin araç kullanmak ile ilgili risklerin absorbe edilmesini katılımcıya öğretmek.

Eğitim Süresi

  • 1 gün
  • 3 saat teorik

Toplam; 3 saattir.

Gece Sürüş Teknikleri eğitim süresi, eğitimi alacak kişi sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Şuan da yazacağımız eğitim süresi 10 kişilik bir sınıf için geçerlidir. Sınıf mevcud sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

  • 1 günlük eğitimler için belirlenen eğitim saatleri; randevu saatinde başlar ve 3 saatlik süre içerisinde 1 gün olacak şekilde sonlandırılır.
  • 3 saat teorik eğitim,

olamak üzere toplamda 3 saat eğitim verilir.

Eğitim İşleyişi

Teorik (3 Saat); Projeksiyon destekli görsel materyaller, alkol gözlüğüemniyet kemeri simülasyonu uygulanarak öfke kontrolü ve yorgunlukla mücadele teknikleri katılımcılara anlatılır. Gece sürüş kaza senaryoları görsel eğitim metodları ile katılımcıya verilir.

Eğitimin Belgesi/Sertifikası

Sürüş Akademisi A.Ş. eğitim kompleksi içerisinde bu eğitimler için ayrılmış asfalt, stabilize toprak alan ve OFF-Road toprak alan pist alanlarında uygulanmaktadır. Uluslararası kurumlar tarafından sertifikalandırılmış ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış eğitim müfredat ve mevzuatı uygulanır.

Eğitim veren tüm eğitmenler TOSFED ve Uluslararası lisanslara sahiptir.

Tüm eğitimler sonunda katılımcılara katılım belgesi verilmektedir. Tüm katılımcılara Güvenli ve Emniyetli Sürüş Teknikleri sertifikası verilir. Parkurların bir bölümü katılımcının aktif kullandığı araç ile yapılır.