Güvenli Sürüş Teknikleri

Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitimi

Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitim Programı, trafikte oluşabilecek tehlikeleri önceden algılamaya ve başımıza gelebilecek bu tehlikelere karşı gelmeden önce önlem almaya yönelik verilen bir eğitim programıdır.

Eğitim Amacı

Farklı yer tutuş zeminleri ve değişik hava koşullarında dikkati artırmayı ve oluşabilecek kazalara karşı kaza oluşmadan önlem alabilme alışkanlığını kazandırmayı hedeflemektedir.

Eğitim için pist şart mıdır ?

Sürüş teknikleri eğitiminin büyük bir kısmı için trafiğe kapalı ve onaylanmış pist gerekmektedir. Ancak güvenli sürüş, özel direksiyon, trafikte algı ve konsantrasyon, sürücü seviyesi belirleme gibi eğitimlerde teorik dersten sonra uzmanlar eşliğinde akan trafikte eğitim tamamlanmaktadır.

Eğitim Süresi

  • 1 gün
  • 4 saat teorik, 1 saat uygulamalı eğitim

Toplam; 5 saattir.

Güvenli Sürüş Teknikleri eğitim süresi, eğitimi alacak kişi sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Şuan da yazacağımız eğitim süresi 10 kişilik bir sınıf için geçerlidir. Sınıf mevcud sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

1 günlük eğitimler için belirlenen eğitim saatleri; randevu saatinde başlar ve 6 saatlik süre içerisinde 1 gün olacak şekilde sonlandırılır.

Eğitim İşleyişi

Güvenli Sürüş Eğitimi Teorik Dersi (5 Saat); Projeksiyon destekli görsel materyalleralkol gözlüğüemniyet kemeri simülasyonu uygulanarak öfke kontrolü ve yorgunlukla mücadele teknikleri katılımcılara anlatılır.

Güvenli Sürüş Eğitimi Uygulama (1 Saat); Eğitmenler eşliğinde farklı yoğunluktaki trafikte katılımcılar araç kullanarak güvenli ve emniyetli sürüş teknikleri stratejileri katılımcıya aktarılırDefansif araç kullanma yöntemleri ile eğitim tamamlanır.

Eğitim Belgesi/Sertifikası

Güvenli Sürüş Eğitim programı, Sürüş Akademisi A.Ş. eğitim kompleksi içerisinde bu eğitimler için ayrılmış asfalt, stabilize toprak alan ve OFF-Road toprak alan pist alanlarında uygulanmaktadır. Uluslararası kurumlar tarafından sertifikalandırılmış ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış eğitim müfredat ve mevzuatı uygulanır.

Eğitim veren tüm eğitmenler TOSFED ve Uluslararası lisanslara sahiptir.

Tüm eğitimler sonunda katılımcılara katılım belgesi verilmektedir. (Güvenli Sürüş Teknikleri Sertifikası)