ODY Belgesi Alma Süreci

ODY Belgesi Alma Süreci

ODY Belgesi Alma Süreci, öncelikle ODY Belgesi alacak Orta Düzey Yöneticilerin bu belgeyi sınavsız da alabilecekler mi ona bakmak gerekiyor. Eğer yetki belgelerine sahip bir firma da 25.02.2006 tarihinden önce 3(üç) yıl boyunca Orta Düzey Yöneticilik yaptıysanız ve geriye dönük SGK dökümü ve sicil gazetenize ulaşabiliyorsanız tebrik ederiz, Sınavsız ODY Belgesi alabiliyorsunuz.

Sınavsız ODY Belgesi alırken önemli kısımlardan bir tanesi de gerekli evrakların tam anlamıyla tamamlanmasıdır. ODY Belgesi Gerekli Evraklar yazımızda biz bunun detayını sizlerle paylaştık. Oradan detaylı okuyabilirsiniz.

Şimdi gelelim asıl konumuza ODY Belgesi Nasıl Alınır sürekli merak edildi veya endişelenilen bir konu oldu.

ODY Belgesi Nasıl Alınır?

ODY Belgesi alabilmeniz için öncelikle yetki belgelerine sahip bir firmada görev yapan bir Orta Düzey Yönetici olmanız gerekmektedir. ODY Belgesini alabilmek için ODY Eğitimi veren bir ODY Kursuna da kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her ay bir sınav düzenlenmektedir. Ayın ilk 2 haftası kayıt dönemine kadar da sizlerden istenilen ODY Belgesi Gerekli Evrakları tamamlamanız ve eksiksiz bir şekilde ODY Kursuna teslim etmeniz gerekmektedir. ODY Kaydınızı yaptırdıktan sonra kayıt yaptırdığınız ayın son 2 haftası da ODY Dersleri başlayacaktır. ODY Eğitimlerine tam katılım sağlamanız sınav başarınızı arttıracaktır.

Bir sonraki ayın ilk haftası ise artık ODY Sınavı olacaktır. ODY Sınavı 40 soru üzerinden sorumlu olacaksınız. 100 puan üzerinden 70 ve üzeri aldığınız puan ise sizin ODY Belgesi almanıza hak kazandıracaktır. Kaliteli ve doğru bir eğitim almak istiyorsanız sizleri İstanbul da Tuzla ODY Merkezimize bekliyoruz. Başarıyı şansa bırakmayın…

ODY Belgesi Alma Süreci bu şekilde ilerliyor. Yani yine aslında sürekli dile getirdiğimiz muhteşem üçlü burada da geçerli, Kayıt – Eğitim – Sınav üçlüsü… Biz Denge SRC, ODY ve ÜDY Merkezi olarak sizlerin başarısını önemsiyor ve vizyonumuz doğrultusunda eğitim kalite ve standartlarımızı siz değerli kursiyerlerimize göre düzenliyoruz. Her eğitim ve hafta sonları gerçekleştirdiğimiz deneme sınavları ile de sizlerin başarısını önceden görüyor, sınava yeterli değilseniz hızlandırılmış etütler ile sınava sizleri hazırlıyoruz.