OFF-Road Sürüş Teknikleri

OFF-Road Sürüş Teknikleri

OFF-Road Sürüş Teknikleri, 4×4 araçlarla yol dışı yapılan arazi şartlarında araç kullanma teknikleridir.

Eğitimin Amacı

Amacı4×4 arazi araçlarının boyutları ağırlıkları ve yük transferleri yapılacak olan hataları düzeltmek ve zor arazi şarltarında araç kullanmayı ve bu taktikleri öğrenmek.

Eğitim Süresi

  • 1 gün
  • 2 saat teorik, 3 saat uygulamalı pist eğitimi

Toplam; 5 saattir.

Eğitim süresi, eğitimi alacak kişi sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Şuan da yazacağımız eğitim süresi 10 kişilik bir sınıf için geçerlidir. Sınıf mevcud sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

1 günlük eğitimler için belirlenen eğitim saatleri; randevu saatinde başlar ve 5 saatlik süre içerisinde 1 gün olacak şekilde sonlandırılır.

  • 2 saat teorik eğitim,
  • 3 saat uygulamalı pist eğitimi,

olamak üzere toplamda 5 saat eğitim verilir.

Eğitim İşleyişi

Teorik (2 Saat)Off-road sürüş teknikleri ile ilgili kurtarma, kurtulma, arazi araçlarının genel yapıları, uygun lastik seçimi ve donanımlar ile alakalı projeksiyon destekli ulusal ve uluslararası off-road stratejileri ile ilgili görsel eğitim metodlarıyla eğitim verilir.

PİST (3 Saat)4×4 arazi araçları kullanılarak yapılan eğitimde tırmanma parkuruçamur zemin parkuru ve tekteker parkuru uygulamalı olarak yapılır.

Eğitimin Belgesi/Sertifikası

Sürüş Akademisi A.Ş. eğitim kompleksi içerisinde bu eğitimler için ayrılmış asfalt, stabilize toprak alan ve OFF-Road toprak alan pist alanlarında uygulanmaktadır. Uluslararası kurumlar tarafından sertifikalandırılmış ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış eğitim müfredat ve mevzuatı uygulanır.

Eğitim veren tüm eğitmenler TOSFED ve Uluslararası lisanslara sahiptir.

Tüm eğitimler sonunda katılımcılara katılım belgesi verilmektedir. (Tüm katılımcılara OFF-Road Sürüş Teknikleri sertifikası verilir.)