Profesyonel Sürüş Teknikleri Eğitimi

Profesyonel Sürüş Teknikleri Eğitimi

Profesyonel sürüş teknikleri eğitimi, ileri sürüş teknikleridefansif sürüş tekniklerigüvenli ve emniyetli sürüş tekniklerinin totalinden oluşan bunun yanı sıra anti-terör sürüş teknik, taktik ve parkurlarına sahip olan genişletilmiş bir eğitimdir. Makam şoförleriemniyet mensupları, teröre açık kişilere güvenlik ve koruma görevleri yapan sürücülere verilmektedir.

Eğitim Amacı

Eğitim amacı; korunan ve koruyan araçlara eskortluk yapan sürücüler ile makam sürücülerine, teröre açık görev yapan sürücülerin yaşayabilecekleri senaryoları uygulamalı bir şekilde katılımcılara aktararak mesleki ve sürücülük anlamında bilinçlendirmeyi hedefler.

Eğitim Süresi

  • 2 gün
  • 3 saat teorik, 9 saat uygulamalı pist eğitimi

Toplam; 12 saattir.

Profesyonel Sürüş Teknikleri eğitim süresi, eğitimi alacak kişi sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Şuan da yazacağımız eğitim süresi 10 kişilik bir sınıf için geçerlidir. Sınıf mevcud sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.
2 günlük eğitimler için belirlenen eğitim saatleri; randevu saatinde başlar ve 12 saatlik süre içerisinde 2 gün olacak şekilde sonlandırılır.

  • 3 saat teorik eğitim,
  • 9 saat uygulamalı pist eğitimi,

olamak üzere toplamda 12 saat eğitim verilir.

Eğitim İşleyişi

Teorik Dersi (3 Saat); Teorik eğitimde eğitimi verecek olan eğitmen sınıf ile tanışır, profesyonel sürüş teknikleri eğitimi, defansif sürüş, güvenli sürüş ve ileri sürüş eğitimlerini de kapsadığından bu eğitimlerin dünya standartlarında ki görsel ve uygulamalı eğitim olarak verilmektedir. Tercihe bağlı olarak katılımcı aracı ile (zırhlı araç hariç) yada şirketimiz araçlarıyla parkurlar tamamlanabilir.

Uygulamalı Pist Dersi (9 Saat)Psikomotor Değerlendirme TestiGüvenli ve Defansif Sürüş teknikleriİleri Sürüş TeknikleriAnti-Terör Sürüş TeknikleriVIP sürüş teknikleriProfesyonel sürüş teknikleri şeklinde 6 bölüm halinde tamamlanmaktadır.
Profesyonel sürüş teknikleri eğitim programında, Güvenli ve defansif sürüş eğitimi haricindeki diğer eğitim parkurlarında katılımcının kendi otomobili kullanılmaktadır. Özel olarak gerçekleştirilecek zırhlı araç sürücülerine yönelik programda, bu araçları kullanan sürücülere karşılaşacakları riskleri ve kontrol kayıplarını nasıl absorbe edecekleri uygulama parkurlarında özel aparatlı zırhlı araçlarla eğitim verilmektedir.

Eğitim Belgesi/Sertifikası

Profesyonel Sürüş Eğitim programı, Sürüş Akademisi A.Ş. eğitim kompleksi içerisinde bu eğitimler için ayrılmış asfalt, stabilize toprak alan ve OFF-Road toprak alan pist alanlarında uygulanmaktadır. Uluslararası kurumlar tarafından sertifikalandırılmış ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış eğitim müfredat ve mevzuatı uygulanır.

Eğitim veren tüm eğitmenler TOSFED ve Uluslararası lisanslara sahiptir.

Tüm eğitimler sonunda katılımcılara katılım belgesi verilmektedir. (Profesyonel Sürüş Sertifikası)