Sınavsız Belge Nasıl Alınır?

Sınavsız Belge Nasıl Alınır?

Sınavsız belge nasıl alınır sorusu genellikle bizlerden SRC, ODY ve ÜDY Belgesi alacak adaylarımızın sürekli sorduğu ve araştırdığı konulardan birisi olmuştur. 

Sizlere bunlar ile ilgili en önemli husustan bahsedecek ve detaylı bilgi ve açıklama için sizlere ilgili sayfalara yönlendireceğiz.

Öncelik sırasına göre SRC ve ODYÜDY şeklinde açıklama yapacağız.

Sınavsız SRC Belgesi Nasıl Alınır?

Öncelikle sınavsız olarak SRC Belgesi almak istiyorsanız. Ehliyet tarihinizin 25.02.2003 tarihinden önce alınmış olması gerekmektedir. Bu durumu sağlamanız halinde sınavsız src belgesi alabiliyorsunuz. Ama burada da ufak bir nüans bulunuyor. B ehliyet sahibi iseniz yurtiçinde geçerli olan belgeleri alabiliyorsunuz. Yani B ehliyet sahibi olan ve sınavsız src belgesi alacak sürücüler SRC 2 Belgesi ve SRC 4 Belgesi alabiliyorlar. Şayet C, D veya E ehliyet sahibi iseniz uluslararası statü de SRC 1 Belgesi ve SRC 3 Belgesi alabiliyorsunuz. Sınavsız SRC Belgesi ile ilgili tüm detaylı bilgiyi Sınavsız SRC Belgesi sayfasından öğrenebilirsiniz.

Sınavsız ODY ve ÜDY Belgesi Nasıl Alınır?

Sınavsız ODY veya ÜDY Belgesi alacak Orta ve Üst Düzey Yöneticiler için aranan şart Sınavsız SRC Şartından biraz farklılık göstermektedir. Firma bazlı bir belge olduğu sizlerden Sınavsız ODY Belgesi veya Sınavsız ÜDY Belgesi alırken 25.02.2006 tarihinden önce geriye dönük yetki belgelerine sahip bir firmada aynı statü de yani ODY alacaksanız Orta Düzey Yöneticilik, ÜDY alacaksınız da Üst Düzey Yöneticilik vasıflarına sahip bir görev yapmanızı ibraz etmenizi isteyecektir. Bu durum ve hususları sağlamanız halinde ki ibraz da ettiğinizde sınavsız olarak belge sahibi olabileceksiniz. Detaylı bilgiyi Sınavsız ODY Belgesi ve Sınavsız ÜDY Belgesi sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Sınavsız Belgeleri sizlere nasıl alınacağından ve hangi şartların esas alınıp bu şartları sağladığınız da alabileceğinizden bahsettik. Aklınıza takılan sorular için Sıkça Sorulan Sorular sayfamızdan bakmanızı tavsiye ederiz. Soruların cevaplarını bulamıyorsanız, bizleri arayarak veya yorumlar kısmından sorarak öğrenebilirsiniz.