SRC 3 Belgesi

SRC 3 Belgesi

SRC 3 Belgesi Uluslararası eşya-kargo taşımacılığı yapan sürücüler SRC 3 Belgesine sahip olmaları gerekmektedir. SRC3 Belgesi alan sürücüler SRC 4 Belgesi almış kabul edilirler. SRC3 belgesi eğitimlerinde daha çok gümrük mevzuatı ve tır mevzuatı derslerine ağrılık verilmektedir.

SRC3 Belgesi Yurtdışı yani Uluslararası eşya-kargo taşımacılığı yapacak olan sürücüler için istenilen Mesleki Yeterlilik Belgesidir.

SRC3 Belgesi‘ne sahip olan şoförler Uluslararasında eşya,yük ve kargo taşımacılığı yapabilecekleri gibi SRC 4 Belgesi‘ni kapsayan yurt içinde de aynı şekilde eşya, yük ve kargo taşımacılığı faaliyetlerinde de bulunabilirler.

SRC Kanun Hükmü

4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu gereğince hazırlanan “Karayolu Taşımacılık Faaliyetleri Yeterlilik Eğitimi Yönetmeliği” yürürlüğe girdiğinden Araç sahibi olsun veya olmasın, ticari taşıt kullanma belgesi sahibi olan bütün şoförlerin SRC belgesi alma zorunluluğu vardır. SRC belgesi olarak nitelendirilen yeni ticari araç sürücü belgesi olmayan ticari araç sürücülerinin araçlarını kullanamayacakları Ulaştırma Bakanlığı tarafından açıkça belirtilmiştir.

SRC 3 Belgesi için gerekli evraklar;

  • Nüfus Cüzdanı ve Ehliyet Fotokopisi
  • Tahsil durumunu gösteren belge (E-Devlet Üzerinden)
  • Sabıka Kaydı (E-Devlet Üzerinden)
  • 2 Adet Fotoğraf

Sınavsız SRC 3 Belgesi nasıl alınır?

Sınavsız SRC3 Belgesi almak için ehliyet tarihinizin 23.05.2003 tarihinden önce olması gerekmektedir.

SRC 3 Belgesi fiyatı nedir?

SRC3 Belgesi fiyatını bizleri arayarak öğrenebilirsiniz.

  • SRC3 Belgesi fiyatı için hizmet verdiğimiz bölgelerimiz; Tuzla, İçmeler, Pendik, Kartal, Gebze, Şifa Mah, Dilovası, İzmit, Maltepe, Sultanbeyli, Kaynarca, İstanbul il ve ilçelerinden bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Sınavsız SRC 3 Belgesi fiyatı için Türkiye‘nin hemen her yerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.