SRC Belgesi Sınav Tarihleri

SRC Belgesi Sınav Tarihleri

SRC Belgesi Sınav Tarihleri ile ilgili olarak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen SRCODY ve ÜDY sınavları 1 Ocak 2017 itibariyle Milli Eğitim Bakanlığına devredilmiştir.

SRC Belgesi Sınav Tarihleri önceden Ulaştırma Bakanlığı tarafından düzenleniyordu. Yeni sistemde yani 01.01.2017 tarihinden itibaren SRC Sınavlarını Milli Eğitim Bakanlığı yapmaktadır. SRC SınavıODY Sınavı ve ÜDY Sınavı tarihleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmektedir. Yapılacak olan SRC Sınavı TarihleriODY Sınavı Tarihleri ve ÜDY Sınavı Tarihleri kursların bağlı oldukları İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince belirlenmektedir.

Açıkcası;

Açıkca belirtmek gerekirse her ayın 15’ine kadar kayıt zamanınız bulunmaktadır. Her ayın 10’u itibari ile saat 10:00 yazılı sınavınız başarılı olmanız halinde ise saat 13:00’da sözlü sınavınız yapılır. Hepsi aynı günde tamamlanır ve sınav sonucunuz sizlere hemen gün bitiminde söylenir.

Belirlenen SRC Sınavı TarihleriODY Sınavı Tarihleri ve ÜDY Sınavı Tarihleri bağlı olduğunuz SRC Kursunuza önceden İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yazılı olarak bildirilir. Genel olarak; İçmelerMaltepeKartalDilovasıGebzePendikSultanbeyli ve Tuzla SRC Kursu bölgelerinde her ayın 1 ile 15 arasında SRC Kayıt dönemidir. Devamındaki ayın ilk haftası; SRC Sınav TarihiODY Sınav Tarihi ve ÜDY Sınav Tarihi olarak belirlenmiştir.

SRC Kursu olarak sizlere SRC SınavıODY Sınavı ve ÜDY Sınavı öncesi hem SRC EğitimiODY Eğitimi ve ÜDY Eğitimi vererek, sınav için sizleri hazırlıyoruz. Sınav tarihinizi SRC Kursu olarak telefonda arayarak veya sms ile bilgilendirilmenizi sağlıyoruz.

25.02.2003 öncesi ehliyet belgesine sahip olan sürücüler Sınavsız SRC Belgesi alabilir. 25.02.2006 tarihinden önce ehliyet belgesi olanlar; Sınavsız ODY Belgesi ve Sınavsız ÜDY Belgesi alabilir. Sınavsız Belge alanlar; herhangi bir sınava tabi tutulmayacaklarını tekrar hatırlatmakta fayda var. Direk belgenizi SRC Merkezi‘mizden alabilirsiniz.

Psikoteknik Merkezimiz de Psikoteknik Testlerinizi yaptırabilir, beklemeden Psikoteknik Raporunuzu da alabilirsiniz.

SRC Belgesi Sınav Tarihleri ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları cevapladık. Eğer hala merak ettiğiniz sorular var ise bizleri arayınız.

Ulaşım kolaylığı ile sizleri SRC Kursumuza bekliyoruz.