SRC İdari Para Cezaları

SRC İdari Para Cezaları

SRC İdari Para Cezaları artık denetimler artıyor ve sürücülerin mesleki yeterlilik belgesi bulundurmaması durumunda cezai işlemler hem araç sahibine hemde araç sürücüsüne yansıtılıyor. SRC Belgenizin bulunmaması durumunda hem siz hemde mal sahibine cezai işlem uygulanmaktadır. Kullandığınız araç tipine ve yaptığınız ticari faaliyete göre SRC Belgenizi almayı unutmayınız.

2019 SRC Cezaları

2019 yılına ait SRC Belgesi alma zorunluluğu bulunan ticari araç kullanan sürücülerinin; SRC Belgesi bulunmaması durumunda uygulanacak cezai işlemleri sizler için derledik.

[table id=40 /]

SRC Belgesi olmayan aracı, sigorta şirketi de tanımaz. SRC Belgeniz yoksa ve Trafik kazasına karışırsanız sigorta şirketleri tarafından hasar ödemesi alamazsınız.

SRC Belgesi cezaları sadece sürücüye olduğu gibi ruhsat sahibini de önemli ölçüde etkilemektedir. Paylaştığımız liste geçen yıla nazaran yani 2018 yılına nazaran 100 TL‘lik bir zam ile karşımıza çıkıyor.

SRC Belgesi kadar Psikoteknik Raporu da artık sürücüler için önemli ölçü de etkileyen faktör olmuştur. İş alımlarında veya rutin kontrollerde sizlerden psikoteknik raporu isteniyor. İbraz edememe durumunda aynı SRC Belgesi gibi cezai işlem uygulanıyor.

Cezalardan etkilenmemek ve hem zamandan hemde maddi açıdan kar elde etmek için SRC, ODY ve ÜDY Merkezi olarak sizleri kurumumuza bekliyoruz.